Prelegenci



Andrzej Losor
Członek zarządu, dyrektor rozwoju sprzedaży i marketingu Górażdże Cement SA/Member of the Board, director of sales and marketing development in Górażdże Cement SA
Z Grupą Górażdże związany od ponad 15 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w strukturach sprzedażowych, pełniąc m.in. funkcję szefa regionu sprzedaży. W latach 2003-2008 pełnił funkcję konsultanta ds. sprzedaży z ramienia koncernu HeidelbergCement Group na Ukrainie, odpowiadając za budowę zespołu sprzedażowego i procesy sprzedażowego. Podobną rolę pełnił w latach 2011-2012 w Kazachstanie.##MORE## Od 2020 roku jest członkiem zarządu Górażdże Cement SA, pełniąc funkcję dyrektora rozwoju sprzedaży i marketingu. Jest aktywnie zaangażowany w prace stowarzyszeń branżowych m.in. Stowarzyszenia Producentów Cementu i Polish Green Building Council. Ekonomista, absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także prestiżowych międzynarodowych programów rozwojowych. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania procesami sprzedażowymi, doświadczeniami klientów, zarzadzania zmianą i ESG, a także trenerem biznesu.


dr inż. Artur Golda
Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Od 2003 roku związany z Grupą Górażdże gdzie pełni funkcję Dyrektora Centrum Technologicznego Betotech Sp. z o.o.. Jego działalność skupiona jest na obszarze badań i rozwoju materiałów budowlanych oraz technologii betonu gdzie jest autorem wielu rozwiązań dedykowanych dla kluczowych realizacji budowalnych w Polsce.##MORE## Jest Zastępcą Przewodniczącego Komitetu Technicznego 274 (ds. betonu) przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, delegatem do ERMCO Technical Committee (ETC) oraz ERMCO Sustainability Committee (ESC) z ramienia Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego oraz Przewodniczącym Grupy Projektowej SPBT ds. Normalizacji.


dr inż. Katarzyna Synowiec
Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej
W 2016r. uzyskała tytuł doktora nauk technicznych, w 2018r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zawodowo związana Grupą Górażdże od 2014r., od 2020r. pracuje w Centrum Technologicznym Betotech na stanowisku Gł. Specjalisty ds. Projektów Badawczo-Rozwojowych. Członek Komitetu Technicznego KT 274 ds. Betonu oraz zespołu drogowego przy Stowarzyszeniu Producentów Cementu


dr inż. Maciej Batog
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Od 15 lat związany z Grupą Górażdże, gdzie zajmuje się głównie doradztwem dla Klienta oraz działalnością B+R, obecnie pełni funkcję Głównego Specjalisty ds. Doradztwa Technicznego w Centrum Technologicznym BETOTECH sp. z o.o. Członek komitetów technicznych KT 196 (ds. cementu i wapna) i KT 274 (ds. betonu) przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, a także członek Grupy Roboczej „CEN/TC 51/WG 6 - Definitions and terminology of cement” przy Europejskim Komitecie Normalizacyjnym. ##MORE## Autor i współautor publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych i wystąpień na konferencjach naukowych dotyczących cementu i betonu

mgr inż. Michał Oleksik
Absolwent AGH i SGH
Ma ponad 18 lat doświadczenia w branży domieszek i pigmentów do betonu. Od dziewięciu lat pełni funkcję dyrektora działu badań i rozwoju w Pionie Domieszek i Pigmentów do Betonu w firmie Atlas. Aktywny uczestnik prac grupy ds. normalizacji przy Stowarzyszeniu Producentów Chemii Budowlanej. Jest również autorem publikacji dotyczących technologii (w tym barwienia) betonu, a także zaangażowanym popularyzatorem wiedzy na temat tej dziedziny.


mgr inż. Michał Zapała
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej na wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.
Pracownik Master Builders Solution, od 13 lat związany z działem domieszek do betonu. Obecnie Główny Technolog odpowiedzialny za badaniem i rozwojem produktów, nadzorujący okresową ich kontrolę oraz aktywnie zaangażowany w doradztwo techniczne.


mgr inż. Tomasz Klimala
Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Technologia i Organizacja Robót Budowlanych.
Od roku 2001 związany z branżą budowlaną i chemią budowlaną rozpoczynając karierę zawodową na stanowiskach kierowniczych w firmach Woermann, potem Degussa Admixtures i BASF Polska. Po wydzieleniu marki Master Builders Solutions ze struktur BASF, pełni funkcję Prezesa Zarządu w firmie Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o. Prywatnie pasjonat jazdy na nartach i rowerze.


Prof. dr hab. inż. Jan Deja
Absolwent i wieloletni pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej.
Prof. dr hab. inż. Jan Deja, absolwent i wieloletni pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej. Od wielu lat zaangażowany w działalność dydaktyczną i badawczą. Specjalizuje się w tematyce związanej z technologią betonów, materiałów wiążących i budowlanych. Autor i współautor około 150 publikacji naukowych z tego obszaru. Współautor 15 patentów, z których znaczna część została wdrożona do praktyki przemysłowej.##MORE## Związany ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu, w którym pełni funkcję dyrektora biura. Reprezentuje polskie Stowarzyszenie Producentów Cementu w europejskiej organizacji CEMBUREAU. Redaktor naczelny kwartalnika „Budownictwo Technologie Architektura'' Od listopada 2012 roku kierownik Katedry Technologii Materiałów Budowlanych w projektach krajowych i międzynarodowych.


dr hab. inż. Łukasz Bartela, prof. PŚ
Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach
Profesor Politechniki Śląskiej, którego głównym obszarem zainteresowań jest czyste wytwarzanie i magazynowanie energii elektrycznej. W ramach prac badawczych koncentruje się na zagadnieniach związanych jednostkami węglowymi oraz gazowymi. Posiada kompetencje w zakresie analiz termodynamicznych, ekonomicznych oraz optymalizacji systemów energetycznych.##MORE## Brał udział w dużych projektach badawczych rozwijających technologie IGCC, bloki oxy-spalania, bloki węglowe na parametry nadkrytyczne oraz elektrociepłownie węglowe na parametry nadkrytyczne zintegrowane z instalacjami CO2. Jest koordynatorem dużego projektu naukowego dotyczącego modernizacji jądrowych bloków węglowych. Jest autorem wielu monografii naukowych, rozdziałów w monografiach, publikacji w międzynarodowych czasopismach oraz wielu patentów.


Dr hab. inż. Waldemar Pichór
Prof. AGH jest pracownikiem Katedry Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Obszar jego zainteresowań skupia się przede wszystkim na technologii zaawansowanych materiałów budowlanych, w tym materiałów wielofunkcyjnych tzw. smart materials, zdolnych do reakcji na warunki środowiskowe, druku 3D z betonu oraz wykorzystaniu ubocznych produktów odpadowych z różnych procesów w technologii materiałów budowlanych. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów w liczących się czasopismach naukowych w świecie, kilkunastu patentów i chronionych rozwiązań technologicznych oraz autorem monografii naukowej i współautorem kilku podręczników akademickich.


Radosław Mróz
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im Stanisława Staszica w Krakowie
Obecnie pracuje w Katedrze Technologii Materiałów Budowlanych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Ostatnio jego praca koncentruje się na możliwościach wykorzystania materiałów odpadowych, głównie z przemysłu energetycznego, do otrzymywania spoiw budowlanych, a także na możliwościach ponownego wykorzystania odpadów budowlanych i rozbiórkowych z betonu. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych w międzynarodowych recenzowanych czasopismach oraz materiałach konferencyjnych z zakresu technologii spoiw mineralnych i betonu, a w szczególności koncentrujących się na ich trwałości.


Prof. dr hab. inż. Anna Skorek-Osikowska
Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach
Jej zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim modelowanie i symulację oraz analizy techno-ekonomiczne technologii i systemów wytwarzania energii, układów magazynowania energii, produkcji paliw odnawialnych, technologii wychwytywania dwutlenku węgla i ujemnych emisji, rozproszonych systemów energetycznych i systemów ciepłowniczych, a także analizy perspektywiczne systemów energetycznych. Uczestniczyła i koordynowała wiele międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Aktywnie współpracuje również z przemysłem. ##MORE##Jest autorką lub współautorką ponad 130 artykułów naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach i materiałach konferencyjnych oraz 2 autorskich monografii. Jest laureatką programu Fulbright STEM Impact Award, stypendystką Marie Skłodowska-Curie Action, otrzymała też Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za wysoko ocenione osiągnięcia stanowiące podstawę nadania stopnia doktora habilitowanego.